Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu – aktualne kompendium wiedzy
Kategoria: Banki, Podatki VAT/CIT/PIT, Pozostałe branże, Rachunkowość, Szkolenia branżowe, Szkolenia księgowe i finansowe, Ubezpieczenia
Członkowie zarządu, dyr. finansowi, główni księgowi podmiotów gospodarczych, właściciele i pracownicy biur rachunkowych, biegli rewidenci w spółkach, kancelarie prawne i podatkowe, jak i podmioty uprawnione do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Szkolenie jest również dedykowane dla osób wykonujących zadania w zakresie compliance.
Szkolenie z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML) adresowane jest do osób, które, między innymi, wykonują te obowiązki w instytucjach takich jak banki, instytucje kredytowe, instytucje finansowe, ubezpieczyciele, kantory, platformy walut wirtualnych, jak również osób wykonujących zawody: doradcy podatkowego, księgowego, radcy prawnego, adwokata, jak również innych osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Szkolenie dedykowane jest głównie osobom zatrudnionym w działach compliance, jak również tym osobom, które w przyszłości planują podjąć taką pracę .
Celem szkolenia jest przedstawienie kompleksowej, aktualnej wiedzy pozwalającej na prawidłowe wypełnienie obowiązków, z jednoczesnym wskazaniem rozwiązań praktycznych. Podczas szkolenia istnieje możliwość zadawania pytań w zakresie możliwych rozwiązań implementowanych w instytucjach.
1. Zjawisko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu – jak temu przeciwdziałać.
2. Globalny i krajowy system AML.
3. Obowiązki instytucji obowiązanych :
a) ocena ryzyka – czynniki ryzyka, indywidualne podejście, sposoby mitygowania,
b) środki bezpieczeństwa – omówienie obowiązków instytucji wobec klientów, wraz z dokumentowaniem i przechowywaniem pozyskanych danych,
c) raportowanie do GIIF:
• STR/SAR (podejrzane okoliczności),
• Transkacje podprogowe,
• Inne informacje.
d) procedura wewnętrzna i polityka sygnalisty.
4. Sankcje finansowe.
5. Naruszenia obowiązków.
6. Kontrola instytucji.
7. Kary administracyjne i odpowiedzialność karna.
8. Przykłady prania pieniędzy.
9. Dyskusja.
Cena: 790 zł + 23% VAT
Cena obejmuje:
• dostęp do platformy szkoleniowej na okres 6 miesięcy
• uczestnictwo w zajęciach
• materiały szkoleniowe
• przerwy kawowe
• lunch
• certyfikat
Decyzję o finalizacji szkolenia podejmujemy na 6-7 dni przed datą jego realizacji. Prosimy mieć to na uwadze i nie zwlekać z rejestracją na wybrane zajęcia. O potwierdzaniu szkoleń decyduje liczba zgłoszeń.
Miejsce i godziny zajęć
Miejsce zajęć: centrum w/w miasta
Godziny zajęć: 10:00 – 15:30
Masz pytania? Chętnie odpowiemy.
Norbert Saks
22 208 28 85
norbert.saks@adnakademia.pl
Joanna Domaszewska
22 208 28 28
joanna.domaszewska@adnakademia.pl