Akceleracja transformacji cyfrowej w centrach usług – warsztaty strategiczne i symulacja zarządzania zmianą
Kategoria: Other Topics, Szkolenia SSC/GBS
Stworzyliśmy grę symulacyjną pozwalającą obserwować, jak możesz poprawić optymalizację procesów w Twojej firmie. W trakcie 4 rund praktycznej symulacji będziesz mógł przetestować różne strategie w jaki sposób pobudzić motywację, wzmocnić produktywność i wdrożyć automatyzację w zespołach business services/back office.
Dzięki warsztatowi:
1. Poczujesz jak łatwo i szybko wykorzystać narzędzia IT wspierające transformację cyfrową i automatyzację w firmach oraz wspierające zarządzanie pracą zdalną.
2. Sprawdzisz nowe możliwości rozwoju i stymulowania zaangażowania pracowników poprzez nowoczesne metody pomiaru czasu pracy, dystrybucji zadań i ich wizualizacji w pracy zdalnej.
3. Poczujesz moc budowania zespołów w oparciu o wspólne cele.
4. Zobaczysz, w jaki sposób standaryzować czynności w procesie, żeby automatyzacja i robotyzacja była skuteczna, szybka i co najważniejsze tania.
5. Z konkretnym planem i usystematyzowanymi pomysłami, ukończysz warsztat, a zdobyte
know-how będziesz mógł wdrażać w Twojej organizacji.
Zobacz, jak przebiegają warsztaty i dowiedz się, co inni uczestnicy wynieśli ze szkolenia: https://youtu.be/7Y9irPMtwfc
Krzysztof Pimpicki – CEO, Positive Productivity & Harmodesk. Strateg i wdrożeniowiec nowoczesnych systemów zarządzania. Twórca metodyki transformacji procesowej i kulturowej oraz narzędzi IT do pomiaru, dystrybucji i wizualizacji zadań w business services. Jego 20-letnie doświadczenie w zakresie wprowadzania zmian obejmuje dziesiątki strategicznych projektów wdrożeniowych i setki warsztatów dotyczących zarządzania, transformacji procesowej i efektywności operacyjnej w branży business services dla firm na 4 kontynentach. Firmy, dla których prowadził warsztaty to, m.in.: Schneider Electric, Vestas, Roedl and Partner, AMS, Mondial Assistance, Gates, Santander Bank, Ringier Axcel Springer, Raben, Fiege, Asseco, Dentons, PKP BP, Arcelormittal, TPA, PZU, Aviva. Krzysztof to pasjonat wdrażania nawyków poprawiających produktywność i pozytywność. Jest zapalonym triathlonistą.
Marek Pawełczyk – CTO, Positive Productivity & Harmodesk. Zarządza zespołem odpowiedzialnym za rozwój i utrzymanie technologii pomiaru, dystrybucji i wizualizacji zadań w firmach z sektora business services. Przez 20 lat koncentrował się na projektach poświęconych wykorzystaniu danych i technologii do podejmowania decyzji i wdrażania zmian optymalizacyjnych. Pasjonat sportu i zdrowego stylu życia. Zawodnik licznych zawodów rowerowych w kategorii Masters
1. Warsztat jest dedykowany dla menedżerów, którzy odpowiadają za wybór strategii, metody wdrożenia transformacji procesowej, strategii automatyzacji, optymalizacji w firmie.
2. Szkolenie jest przydatne menedżerom, odpowiadającym za tworzenie kultury i systemu zarządzania, który wspiera transformację w business services, funkcjach operacyjnych.
3. Najczęściej są to szefowie centrów operacyjnych, szefowie biznesu, menedżerowie, którzy odpowiadają za obszary transformacji oraz menedżerowie ds. automatyzacji i ciągłego doskonalenia.
• Poznanie i zweryfikowanie w praktyce strategii zwiększających zaangażowanie pracowników w poprawę wyników, wdrażanie usprawnień i standaryzację procesów.
• Poznanie sposobu mapowania czynników wypływających na skuteczność wdrażania zmian (Diament energii do zmiany).
• Poznanie narzędzi IT wspierających transformację cyfrową i automatyzację w firmach.
• Poznanie nowoczesnych metod zarządzania wynikami, automatyzacji zarządzania operacyjnego oraz wizualizacji budującej zespoły pracujące w środowisku hybrydowym.
• Uporządkowanie wiedzy w zakresie kolejności wdrażania zmian/automatyzacji w obszarach usługowych oraz identyfikacja kluczowych czynników sukcesu.
Symulacja, jaka jest przeprowadzona podczas warsztatu, opiera się na przykładzie zbliżonego do realnego procesu operacyjnego realizowanego przez zespół w centrum usług (CUW). Dodatkową wartością dodaną jest to, że uczestnicy będą mogli „wczuć się” zarówno w rolę osób zarządzających, jak i wykonywujących zadania procesowe.
1. Diament Energii do zmiany – przygotowanie fundamentów do odpowiedniej komunikacji zmiany.
Jak zmierzyć to, na ile zmiana jest konieczna? Jak zmierzyć, w jakim stopniu jesteśmy przygotowani do tego, by efektywnie wprowadzić zmianę?
• Miernik Naturalnego Potencjału Optymalizacji.
• Miernik Rynkowego Napięcia Menedżerskiego.
• Miernik Poziomu Frustracji Pracowników.
• Miernik Gotowości Do Podjęcia Decyzji o Wprowadzeniu Strategii Optymalizacji/Automatyzacji.
• Miernik Stopnia Zdolności Do Realizacji Strategii Optymalizacji/ Automatyzacji.
2. Praktyczne odkrywanie optymalnej strategii wdrażania zmiany na bazie symulacji.
W trakcie kolejnych etapów symulacji będziesz odkrywał i wdrażał w działaniu narzędzia i zasady umożliwiające wzrost produktywności. Symulacja zakłada pracę nad usprawnieniami i automatyzacją, jak
i budowaniem zaangażowania pracowników.
Kolejne rundy przeplatane są modułami warsztatowymi dającymi wiedzę i inspiracje wraz z przykładami z wdrożeń.
Przebieg strategicznej gry symulacyjnej:
Runda 1. Zobacz i zmierz by zmieniać.
Wykorzystanie narzędzi IT umożliwiających pomiar i wizualizację procesów.
Runda 2. Zacznij od nisko wiszących jabłek.
Wykorzystanie prostych możliwości usprawnień i automatyzacji.
Runda 3. Przestań chodzić – zacznij jeździć.
Digital office oraz automatyzacja zarządzania operacyjnego, poziomowania pracy i optymalne wykorzystanie potencjału zespołu.
Runda 4. ROIbotyzacja czyli jak „zarabiać” na dalszy rozwój.
Wykorzystanie unikalnych kompetencji pracowników oraz robot – Perfekcyjny Asystent Zespołu (PAZ)
w akcji. Kluczowe czynniki sukcesu wdrożenia automatyzacji.
3. Przygotowanie planu/ strategii wdrażania automatyzacji oraz budowania kultury zaangażowania pracowników w oparciu o najlepsze praktyki.
Z warsztatu wyjdziesz z praktyczną wiedzą i planem (materiały w pdf).
*Program chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji, programów zawartych w ofercie ADN Akademii w formie elektronicznej lub innej bez zgody autora zabronione.
„Warsztat daje bardzo ciekawe spojrzenie na zmianę i na transformację, automatyzację, ale w kontekście decyzji biznesowych, w kontekście decyzji przedsiębiorstwa, które myśli o całościowym procesie biznesowym. Wydaje się, że taka formuła jest bardzo udanym podejściem do tego, żeby spojrzeć na zmiany, jakie całość — nie zapominając o żadnym i nie pomijając żadnego ważnego elementu całej układanki potrzebnej do zmiany i bardzo praktycznego podejścia do pokazania, czym naprawdę ta zmiana jest, co ze sobą niesie i na co zwrócić uwagę.”
Janusz Dziurzyński
President ABSL
„Digital Transformation Acceleration to skondensowana porcja praktycznej wiedzy, jak zacząć zmieniać SSC tu i teraz. Ten warsztat daje szefowi SSC szansę doświadczyć, jak suma drobnych zmian w codziennym zachowaniu poszczególnych pracowników może kompletnie zmienić optykę postrzegania efektywności procesów w SSC. Przestań opierać się na opiniach, zacznij podejmować decyzję w oparciu o fakty.”
Sebastian Schyck
SSC Head
„Warsztat Digital Transformation Acceleration był dla nas wartościowym źródłem inspiracji do identyfikacji i wdrażania usprawnień procesów Back Office. Polecam go wszystkim, dla których rosnący wolumen biznesu lub presja kosztowa są wyzwaniami.”
Piotr Kaźmierczak
CFO Ambra
„Metodyka warsztatów jest przełomowa, bo pozwala doświadczyć w praktyce efektów robotycznej transformacji, wzmacnia umiejętności pracy zespołowej i angażuje w proces zmian. Uczy jednocześnie jak taki projekt zorganizować, jakich narzędzi użyć, osadzić w kontekście firmy.”
Jacek Stryczyński
Przewodniczący grupy Smart Automation/RPA w ABSL Warszawa
CEO Space Intelligence Lab
„Warsztaty Digital Transformation Acceleration to inspirujące doświadczenie, które w prosty i ciekawy sposób pozwala zrozumieć uczestnikom, czy są gotowi na cyfrową rewolucję i co muszą zrobić, aby ich transformacja przebiegała w możliwie najefektywniejszy sposób. Podczas warsztatów, jest czas na refleksję i dyskusję z innymi uczestnikami o wyzwaniach i sposobie ich pokonywania. Szczerze polecam warsztaty osobom dopiero rozważającym automatyzacje, robotyzację i lean, ale także tym doświadczonym, którzy już prowadzą takie inicjatywy i szukają nowego świeżego spojrzenia.”
Jakub Staryga
Architekt Transformacji Lean
Europ Assistance, Central & Eastern Europe
„Gigantyczna wartość. Doświadczenie tego samemu pokazuje nam, na co zwrócić uwagę i nic więcej nie trzeba dodawać. Doświadczyłem, tego, że jeżeli planujemy taką zmianę jak automatyzacja w naszej organizacji, nadal kluczem pozostają w tym wszystkim ludzie i trzeba tą zmianę w taki sposób planować, żeby ludzie odnaleźli się pozytywnie, żeby traktowali to jako szansę dla siebie na poprawę jakości warunków pracy, a nie jako zagrożenie. To wartość, z perspektywy zobaczenia jak to może wyglądać i wyobrażenia sobie jak taki proces zaplanować.”
Wojciech Telenga
Head of Sales Transformation
Deloitte Digital
• Warsztat dostępny również w języku angielskim »
• W formacie zamkniętym – wyłącznie dla pracowników Twojej organizacji lub centrum
Cena: 1950 zł + 23% VAT
Cena obejmuje:
• dostęp do platformy szkoleniowej na okres 6 miesięcy
• uczestnictwo w zajęciach
• materiały szkoleniowe
• przerwy kawowe
• lunch
• certyfikat
Miejsce i godziny zajęć
Miejsce zajęć: centrum w/w miasta
Godziny zajęć: 9:00 – 17:00
Masz pytania? Chętnie odpowiemy.
Wioletta Świercz
tel. (22) 208 21 29 | kom. 504 435 986
wioletta.swiercz@adnakademia.pl