Cyberbezpieczeństwo jest współcześnie jednym z najpopularniejszych tematów obecnych w debatach publicznych w Polsce i na świecie.
Ostatnie lata bogate były w spektakularne ataki hakerów, które paraliżowały rządowe strony internetowe czy systemy odpowiedzialne za funkcjonowanie instalacji przemysłowej.
Cyberprzestępczość to najszybciej rozwijająca się przestępczość na całym świecie. Ryzyka cybernetyczne mogą wystąpić w każdej organizacji niezależnie od wielkości i profilu działania. Wszędzie tam, gdzie istnieje sieć, funkcjonuje jakiś system komputerowy, gdzie są używane telefony komórkowe, czy inne urządzenia mobilne – istnieje ryzyko cyber naruszenia.
Ryzyko naruszenia bezpieczeństwa informacji, wycieku danych, odpowiedzialności za powierzone dane osobowe i wrażliwe dotyczy w zasadzie każdego przedsiębiorstwa, instytucji czy organizacji, w tym również sektora administracji publicznej.
Zapraszamy na Seminarium, którego program stanowi próbę odpowiedzi na dwa podstawowe pytania.
1. Czy jesteśmy świadomi i jak dobrze jesteśmy zabezpieczeni na przyszłość?
2. Czy budujemy cyberbezpieczeństwo w strategicznych obszarach zawodowych?
Prelegenci w trakcie swoich wystąpień przedstawią:
• jak radzić sobie z cyberprzestępczością mając do dyspozycji ogólnie dostępne instrumenty prawne,
• jak działają cyberprzestępcy, jak postępować w przypadku cyberataku i jakie są koszty strat spowodowanych tym atakiem,
• wskażą rozwiązania zabezpieczające,
• właściwe zarządzanie ryzykiem,
• ubezpieczenia cyberryzyk.
Seminarium kierujemy do przedstawicieli administracji publicznej, a w szczególności do pracowników pionów audytu wewnętrznego, bezpieczeństwa IT oraz zarządzania ryzykiem.